Rumunija – tarsi paslaptis, užkoduota legendose ir pasakose. Įsikūrusi pietryčių Europoje, ši šalis vilioja keliautojus savo nepakartojamu žavesiu, sujungiančiu senovės dvasią su modernumo elementais. Čia stūkso didingi Karpatų kalnai, saugantys nuošalius kaimelius ir viduramžių pilis, o Juodosios jūros pakrantėje ošia smėlėti paplūdimiai. Rumunijos miestuose, tokiuose kaip Bukareštas, pulsuoja modernus gyvenimas, o senamiestyje galima pasiklysti tarp siaurų gatvelių ir pasigrožėti įspūdinga architektūra.

Kelionė į Rumuniją – tai tarsi kelionė laiku, nukelianti į praeitį ir kartu leidžianti patirti šiuolaikinės Europos dvasią. Čia atrasite ne tik kvapą gniaužiančius gamtos vaizdus, bet ir turtingą kultūrą, svetingus žmones bei nepamirštamus nuotykius.

Svarbiausi faktai apie Rumuniją:

  • Sostinė: Bukareštas
  • Plotas: 238 397 km²
  • Gyventojų skaičius: 19,23 milijono (2023 m.)
  • Valstybinė kalba: rumunų
  • Valiuta: Rumunijos lėja (RON)
  • Religija: dauguma gyventojų yra stačiatikiai
  • Narystė ES: nuo 2007 m.
  • Įžymios vietos: Bran pilis (Drakulos pilis), Karpatų kalnai, Juodosios jūros pakrantė, UNESCO pasaulio paveldo objektai: Sighișoara, Horezu vienuolynas, Dacių tvirtovės
  • Įdomūs faktai: Rumunija yra septinta pagal dydį Europos Sąjungos šalis. Čia gyvena didžiausia rudųjų lokių populiacija Europoje. Rumunija garsėja savo folkloru, tradicine muzika ir šokiais.

Žymiausi statiniai ir turistiniai objektai Rumunijoje:

rumunija ir siauros jos gatvelesBran pilis: dar vadinama Drakulos pilimi, tai viena iš populiariausių turistinių vietų Rumunijoje. Pilis pastatyta XIV amžiuje ir yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Karpatų kalnai: kalnų grandinė, nusidriekianti per Rumunijos centrą. Čia galima rasti nuostabių gamtos vaizdų, žygių pėsčiomis ir dviračių takų, slidinėjimo kurortų.

Juodosios jūros pakrantė: Rumunijos pajūris garsėja smėlio paplūdimiais, kurortais ir vandens pramogomis.

UNESCO pasaulio paveldo objektai: Rumunijoje yra 8 UNESCO pasaulio paveldo objektai, tarp kurių: Sighișoara viduramžių miestas, Horezu vienuolynas, Dacių tvirtovės.

Kiti žymūs objektai: Rumunijos Ateneumas, Bukarešto Triumfo arka, Rumunijos Parlamentas, Turda druskos kasyklos.

Rumunija siūlo įvairių pramogų turistams – nuo gamtos mylėtojų iki istorijos gerbėjų.

Rumunija kviečia aplankyti populiariausius miestus

Bukareštą: Rumunijos sostinė, pulsuojanti energija ir kontrastais. Čia atrasite įspūdingą architektūrą, nuo didingų Parlamento rūmų iki senamiesčio siaurų gatvelių. Bukarešte gausu muziejų, skirtų įvairiems skoniams, nuo Nacionalinio meno muziejaus iki Rumunijos kaimo muziejaus. Mėgstantiems teatrą, miestas siūlo platų spektaklių pasirinkimą Nacionaliniame teatre ir kitose scenose. Atsipalaiduoti ir pasimėgauti gamtos grožiu galima Cișmigiu soduose ar Herăstrău parke. Bukareštas – tai miestas, kuriame kiekvienas atras ką nors sau.

Sibiu: Transilvanijos perlas, žavintis savo viduramžių architektūra ir gyvybingu senamiesčiu. Didžioji aikštė, apsupta spalvingų pastatų, yra miesto centras, kuriame nuolat vyksta įvairūs renginiai. Sibiu garsėja savo muziejais, tarp kurių Brukenthalio nacionalinis muziejus ir Astra muziejus po atviru dangumi. Mieste taip pat gausu bažnyčių, kurių architektūra atspindi įvairius Europos stilius. Sibiu – tai puiki vieta pasinerti į Rumunijos istoriją ir kultūrą.

Brašovą: miestas, įsikūręs Karpatų kalnų papėdėje, žinomas dėl savo juodosios bažnyčios ir nuostabių gamtos vaizdų. Gotikinė juodoji bažnyčia yra didžiausia bažnyčia Rumunijoje ir įspūdingas architektūros paminklas. Brašove taip pat galima aplankyti senamiestį, apsuptą gynybinių sienų, ir pasigrožėti nuostabiais vaizdais nuo Tampa kalno. Mėgstantiems aktyvų poilsį, Brašovas siūlo daugybę žygių pėsčiomis ir dviračiais Karpatų kalnuose.

Sighisoara: viduramžių miestas, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, garsėja savo gynybine siena ir bokštais. Miestas išlaikė savo viduramžių atmosferą su siauromis gatvelėmis, spalvingais namais ir įspūdinga gynybine siena, kurią galima aplankyti ir pasigrožėti panorama. Sighisoara taip pat žinoma kaip Vlado Tepešo (Drakulos) gimtinė. Čia galima aplankyti jo gimtąjį namą ir Drakulos muziejų. Sighisoara – tai unikali vieta, kurioje galima patirti tikrą viduramžių dvasią.

Rumunija – tai nepaprasta šalis, sujungianti senovinį žavesį su šiuolaikinio pasaulio dinamika. Čia kiekvienas atras ką nors sau: nuo įspūdingų Karpatų kalnų ir Juodosios jūros pakrantės iki gyvybingų miestų ir paslaptingų viduramžių pilių. Kelionė į Rumuniją – tai tarsi kelionė laiku, nukeliantis į praeitį ir kartu leidžiantis patirti šiuolaikinės Europos dvasią.