Viduržemio jūros širdyje, tarsi saulės nubučiuota smaragdo sala, guli Malta – maža, bet nepaprastai įspūdinga valstybė, viliojanti turistus iš viso pasaulio. Ši valstybė, susidedanti iš septynių salų, žavi ne tik savo nuostabiais smėlio paplūdimiais, krištolo skaidrumo vandeniu ir švelniu klimatu, bet ir turtinga istorija, kuri atgyja senoviniuose miestuose, didingose šventyklose ir viduramžių tvirtovėse.

Malta – tarsi laiko mašina, nukeliantis į praeitį. Čia galima klaidžioti siauromis Mdinos, senosios Maltos sostinės, gatvelėmis, stebėtis megalitinėmis Džgantijos šventyklomis, pastatytomis dar prieš 3600 m. pr. Kr., ar pasinerti į jūros gelmes, tyrinėjant nuskendusius laivus ir koralų rifus.

malta ir jos pakrantėMalta – tai ne tik istorija ir gamtos grožis. Čia gausu pramogų kiekvienam skoniui: nuo pasyvaus poilsio paplūdimyje iki aktyvaus nardymo ar žygių pėsčiomis. Galite lankyti muziejus, galerijas, degustuoti vietinius patiekalus, dalyvauti tradiciniuose festivaliuose ar tiesiog mėgautis ramiu poilsiu jaukioje kaimo sodyboje.

Nesvarbu, ar ieškote romantiško pabėgimo, įdomių atradimų ar nepamirštamų nuotykių, Malta – ideali vieta jūsų svajonių atostogoms.

Kokias turistines vietas aplankyti besidomintiems Malta?

Malta – maža šalis, tačiau joje gausu įspūdingų vietų, kurias verta aplankyti. Štai keletas populiariausių turistų traukos objektų:

Valeta: Maltos sostinė, įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Miestas garsėja savo įspūdingomis tvirtovėmis, didingais rūmais ir bažnyčiomis. Būtinai aplankykite Šv. Jono katedrą, Didžiojo Magistro rūmus ir Barrakka sodus, iš kurių atsiveria nuostabūs vaizdai į uostą.

Mdina: Senoji Maltos sostinė, vadinama „Tyliuoju miestu”. Čia galima pasivaikščioti siauromis viduramžių gatvelėmis, aplankyti Šv. Pauliaus katedrą ir Mdinos katedros muziejų.

Hal Saflynio požemis: Požeminis nekropolis, pastatytas prieš 4000 m. pr. Kr. Tai UNESCO pasaulio paveldo objektas, kuriame galima pamatyti unikalią architektūrą ir archeologinius radinius.

Marsašlokas: Žvejų kaimelis, garsėjantis savo spalvingomis Luzzu valtimis. Čia galima pasimėgauti šviežia žuvimi ir jūros gėrybėmis, aplankyti Marsašloko bažnyčią ir pasivaikščioti palei uostą.

Gozo sala: Antra pagal dydį Maltos sala, žinoma dėl savo ramios atmosferos ir nuostabių gamtos vaizdų. Būtinai aplankyti Azure Window, Dwejra Bay ir Ggantija šventyklas.

Comino sala: Maža sala, garsėjanti savo Mėlynąja lagūna – krištolo skaidrumo vandens baseinu, apsuptu uolų. Čia galima maudytis, nardyti ir degintis saulėje.

Be šių populiarių vietų, Maltoje gausu ir kitų įdomių objektų: nuo megalitinių šventyklų ir viduramžių pilių iki muziejų, galerijų ir botanikos sodų. Kiekvienas keliautojas Maltoje atras ką nors sau įdomaus.

Populiariausi tradiciniai patiekalai

Maltos virtuvė yra savita ir įdomi, sujungianti Viduržemio jūros regiono ir Šiaurės Afrikos skonius. Štai keletas populiariausių tradicinių patiekalų, kuriuos verta paragauti Maltoje:

Pastizzi: Kepti tešlos pyragėliai su įvairiais įdarais, dažniausiai su rikotos sūriu, žirniais ar ančiuviais. Pastizzi yra populiarus užkandis, kurį galima rasti kepyklose ir gatvės prekybininkų kioskuose.

Stuffat tal-Fenek: Triušienos troškinys su pomidorais, česnakais, vynu ir žolelėmis. Tai nacionalinis Maltos patiekalas, kuris dažniausiai patiekiamas su makaronais ar bulvėmis.

Kapunata: Daržovių troškinys, panašus į ratatouille. Kapunata dažniausiai gaminama iš baklažanų, cukinijų, paprikų ir pomidorų.

Imqaret: Tradiciniai saldumynai, gaminami iš datulių, apelsinų žievelių ir migdolų. Imqaret dažniausiai patiekiami su kava ar arbata.

Kinnie: Gazuotas gaivusis gėrimas, pagamintas iš karčiųjų apelsinų. Kinnie yra populiarus gėrimas Maltoje, kurį dažniausiai geriama su ledu.

Be šių patiekalų, Maltoje taip pat populiarūs jūros gėrybės, makaronų patiekalai, picos ir saldūs pyragai. Keliaudami po Maltą nebijokite eksperimentuoti ir ragauti įvairių tradicinių patiekalų.

Patarimai turistams:

  • Geriausias laikas aplankyti Maltą yra nuo gegužės iki spalio, kai oras šiltas ir saulėtas.
  • Maltoje viešasis transportas yra gana patogus ir nebrangus.
  • Būtinai paragaukite tradicinių Maltos patiekalų, tokių kaip Pastizzi, Rabbit Stew ir Imqaret.
  • Maltoje galima mokėti eurais.
  • Anglų kalba yra plačiai paplitusi, todėl turistams neturėtų kilti problemų bendraujant.